Variaus atodanga

Anykščiai

Žymės

Lankytinos vietos Anykščiuose

Tai Variaus upelio paplautas beveik 15 m aukščio skardingas dešinysis šlaitas. Atodangos ilgis palei Variaus upelį yra apie 26 m. Variaus atodangoskvartero storymei būdingos ledyno sustumtos ir suraukšlėtos nuogulos. Remiantis sporų – žiedadulkių tyrimų duomenimis, galima teigti, kad Variaus atodangos apatinėje dalyje slūgsantis anglingas kvarcinis smėlis susiklostė apatiniame miocene (maždaug prieš 5 milijonus metų), o virš jo esantis ir žiedadulkių neturintis baltas kvarcinis smėlis susisluoksniavo gerokai vėliau – vėlyvajame Pleistocene (maždaug prieš 12 tūkstančių metų) ar net kvartero pradžioje (dabartiniame Žemės vystymosi periode). Tai geologinis gamtos paveldo objektas.

Legenda

Pasakojama, jog kažkada šiose vietose gyvenęs kipšiukas ir įsižiūrėjęs jis laumę gražuolę, o ši nesutikusi už jo tekėti. Tada kipšiukas ėmęs lydyti varį, tikėdamasis spindinčiu taku ją prisivilioti. Bet įsimylėjusio kipšiuko kėslus suprato Perkūnas ir labai užsirūstino, jis pasiuntė audros debesis iš kurių lijo ištisus metus. Tad vario takeliu ėmęs tekėti upelis, kipšiukas iš apmaudo skradžiai į žemę prasmegęs, o upelį žmonės Variumi praminę.

JUMS TAIP PAT TURĖTŲ PATIKTI

KITOS LANKYTINOS VIETOS

Visos dienos neribotų pramogų ir atrakcionų parkas visai šeimai! Pramogos, edukacijos, labirintai ir komandos formavimo žaidimai.

PLAČIAU

Tai geriausia vieta aktyviai praleisti laiką ir pasidžiaugti gamta. Mūsų parko lankytojai keliaudami nuo medžio ant medžio, įveikdami lengvas ir...

PLAČIAU

Esate nuotykių mėgėjas ir į kiekvieną užduotį įsijaučiate maksimaliai? Tokiu atveju dažasvydis yra Jums tinkama pramoga, kuri lavina ne tik fizinius...

PLAČIAU