Šventosios upės vandens trasa

Anykščiai

Žymės

Ką aplankyti Anykščiuose?, Ką veikti Anykščiuose?, Aktyvus laisvalaikis Anykščiuose

Moderni Šventosios vandens turizmo trasos infrastruktūra suteikia galimybę derinti įvairias turizmo ir poilsio rūšis: aktyvų, pažintinį, sveikatingumo, istorinį ir kultūrinį turizmą.

Trasoje įrengta 20 prieplaukų prie stovyklaviečių, lankytinų objektų, atstumai iki jų bei kryptys nurodyti rodyklėse. Stovyklavietėse įrengtos pavėsinės, laužavietės, tualetai. Trasą įveikti galima ir per vieną dieną, tačiau siūlome keliauti dvi dienas, kadangi Šventosios slėnyje labai daug lankymui pritaikytų gamtos ir kultūros objektų!

Kelionės pradžia – Andrioniškio tiltas (WGS koordinatės: 55.595667, 25.049139). Plaukdami iki Anykščių miesto (apie 10 km) grožėsitės Šventosios senvagių hidrografinio, Variaus botaninio ir Elmės kraštovaizdžio draustinių vaizdais. Pasiekę Anykščių miestą priplauksite užtvaką.

ĮSPĖJIMAS: pasiekus Anykščių užtvanką būtina sustoti, išlipti į krantą ir persinešti plaukimo įrangą. Plaukti per užtvanką griežtai draudžiama!
Išsilaipinę ties užtvanka galite apžiūrėti netoliese esančias kultūros vertybes: A. Baranausko ir A.Vienuolio-Žukausko memorialinį muziejų, monumentines šių literatūros klasikų kompozicijas, aukščiausią Lietvuoje dvibokštę Šv. Mato bažnyčią (viename iš boktšų įrengta apžvalgos aikštelė, nuo kurios atsiveria įspūdinga Anykščių miesto panorama) ir kt.

Persikėlę per užtvanką plaukite toliau. Šioje atkarpoje jūsų laukia daug gamtos ir kultūros vertybių: Puntuko bei Puntuko brolio akmenys, Vetygalos ir Daumantų atodangos, vienas didžiausių Lietuvoje gėlo vandens šaltinių Karalienės liūnas, saugomi medžiai Anykščių šilelyje, Medžių lajų takas, Kavarsko tufų šaltinis ir kt.

Apsistoti nakčiai siūlome stovyklavietėje „3 kilometras“.

Kelionės pabaiga – Kavarsko užtvanka (maždaug 14 km nuo stovyklavietės).

Maršruto ilgis 30km.

JUMS TAIP PAT TURĖTŲ PATIKTI

KITOS LANKYTINOS VIETOS

Tai puiki pramoga visoms amžių grupėms. Čia galėsite išbandyti savo laimę bei orientavimosi įgūdžius. Labirintų parką sudaro keturi skirtingi...

PLAČIAU

Tai geriausia vieta aktyviai praleisti laiką ir pasidžiaugti gamta. Mūsų parko lankytojai keliaudami nuo medžio ant medžio, įveikdami lengvas ir...

PLAČIAU

Esate nuotykių mėgėjas ir į kiekvieną užduotį įsijaučiate maksimaliai? Tokiu atveju dažasvydis yra Jums tinkama pramoga, kuri lavina ne tik fizinius...

PLAČIAU