Pažintinis maršrutas: Anykščių regioninio parko atodangos

Anykščiai

Žymės

Ką aplankyti Anykščiuose?, Ką veikti Anykščiuose?, Aktyvus laisvalaikis Anykščiuose

Sudėtingas vienos ar dviejų dienų maršrutas. Maršrutą sudaro asfalto kelias, žvyrkeliai, medinis takas, lauko keliukai.

Keliaudami šiuo maršrutu aplankysite įdomiausias parko atodangas, kuriose atsiveria net iki 400-500 mln. metų senumo sluoksniai, Anykščių „auksu“ vadinamo kvarcinio smėlio klodai.

Maršruto pradžia – Anykščių RP lankytojų centras. Čia siūlome aplankyti ekspoziciją. Toliau keliaukite Šventosios upės link, pasiekę „Viešojo turizmo, aktyvaus poilsio ir ikatingumo taką“ sukite į dešinę ir keliaukite taku iki jo pabaigos. Pasiekę Šeimyniškėlių gatvę sukite į kairę ir važiuokite maždaug 5 km link Niūronų. Pakeliui galite aplankyti Pavarių akmenį ir Pavarių liepą, literatūros klasiko J. Biliūno gimtąją sodybą. Niūronyse siūlome aplankyti Arklio muziejų. Už muziejaus sankryža, čia keliaukite tiesiai, kol pamatysite nuorodą link Variaus atodangos.

Aplankę atodangą grįžkite iki „Viešojo turizmo, aktyvaus poilsio ir sveikatingumo tako“. Taku važiuokite maždaug 3,8 km, kol privažiuosite pėsčiųjų tiltą per Šventosios upęs, persiveskite dviračius per tiltą, perėję gatvę, kilkite į kalną. Pasiekę kelią sukite į kairę ir važiuokite šiuo keliu iki Zaviesiškio (maždaug 10 km), pamatysite nuorodą „Vetygalos atodanga“.Aplankę šią atodangą grįžkite į pagrindinį kelią, šalia jo dviračių tako pradžia. Važiuokite taku maždaug 1,7 km, tada sukite į kairę kairėn (matyti paukštyno korpusai). Važiuokite keliuku maždaug 1,6 km Šventosios upės link, pasieksite Daumantų atodangą. Nuo atodangos grįžkite į pagrindinį kelią ir važiuokite Kavarsko link. Čia galite aplankyti Kavarsko tufų šaltinį. Grįžkite tuo pačiu keliu į Anykščius. Per miestą važiuodami pagrindiniu keliu pasieksite ARP lankytojų centrą.

Maršruto ilgis 60 km.

JUMS TAIP PAT TURĖTŲ PATIKTI

KITOS LANKYTINOS VIETOS

Visos dienos neribotų pramogų ir atrakcionų parkas visai šeimai! Pramogos, edukacijos, labirintai ir komandos formavimo žaidimai.

PLAČIAU

Tai geriausia vieta aktyviai praleisti laiką ir pasidžiaugti gamta. Mūsų parko lankytojai keliaudami nuo medžio ant medžio, įveikdami lengvas ir...

PLAČIAU

Toks kitoks miestelis - tai miestelis, kuriame taip kitaip pastatyti stovi trys skirtingi namai. Čia stovi atsinaujinęs apverstas namas, kuriame vaikštoma...

PLAČIAU