Išvyka siaurojo geležinkelio traukiniu

Anykščiai

Vilties g. 2

Žymės

Edukacinės programos Anykščiuose, Pramogos Anykščiuose

Siaurukas - taip visų meiliai vadinamas Aukštaitijos siaurasis geležinkelis, skaičiuoja antrąjį šimtmetį. Jis pradėjo veikti 1899 metais. Tai buvo juodų garvežių ir medinių vagonėlių laikas.

XX a. pirmoje pusėje siaurukas buvo pagrindinė transporto priemonė Aukštaitijoje, pervežanti ir keleivius, ir krovinius. Siauruoju geležinkeliu į Panevėžį iš apylinkių buvo gabenami linai, bekonai, cukriniai runkeliai, miltai, sviestas, sėmenys, miško medžiaga, smėlis. Ūkininkams siaurukas gabeno druską, trąšas, žibalą, anglis. Nuo 2001 metų siaurasis geležinkelis nebenaudojamas kaip įprastas susisiekimo kelias ir dabar suvokiamas kaip vienas unikaliausių ir saugotinų Lietuvos Respublikos kultūros paveldo objektų. Įstaigos misija – išsaugoti veikiantį siaurąjį geležinkelį bei efektyviai integruoti jį į visuomenės gyvenimą. Keleivius motyvuoja keliauti išsaugotos senojo geležinkelio vertybės, per penkiasdešimt gamtos, istorijos ir kultūros paveldo objektų greta siaurojo geležinkelio.

Iš Anykščių geležinkelio stoties siaurukas rieda gegužės – spalio mėnesiais pagal skelbiamą reguliariųjų reisų grafiką. Galima užsisakyti kelionę traukinuku suderintu laiku specialiai tik Jums.

REGULIARŪS REISAI:

Anykščiai – Rubikiai – Anykščiai

I REISAS ŠEŠTADIENIAIS IR SEKMADIENIAIS

11:00 val. – išvykstame iš ANYKŠČIŲ geležinkelio stoties.

11:50 val. – atvykstame į RUBIKIUS.

Prie Rubikių ežero: maistas „Žuvienės pašiūrėje“, balto smėlio paplūdimys, malonus pasiplaukiojimas valtimis, plaustu ar vandens dviračiais. Išankstinė rezervacija.

13:50 val. – išvykstame iš RUBIKIŲ stotelės.

14:40 val. – grįžtame į ANYKŠČIUS

II REISAS ŠETADIENIAIS

16:00 val. – išvykstame iš ANYKŠČIŲ geležinkelio stoties.

16:50 val. – atvykstame į RUBIKIUS.

18:50 val. – išvykstame iš RUBIKIŲ stotelės.

19:40 val. – grįžtame į ANYKŠČIUS

Darbo dienomis organizuojamos kelionės 20 ir didesnėms keleivių grupėms.

Gegužės, rugsėjo, spalio mėnesiais traukinukas vyksta tik pagal išankstinius užsakymus grupėms.

Šventinės ir edukacinės kelionės

Užsakomosios kelionės, programos Anykščiuose Jums pageidaujant, rengiamos individualios kelionės-suderinus maršrutą, laiką, programą ir kitas paslaugas. Šioms kelionėms galima užsisakyti visą traukinį ar vieną vagoną. Keliauti galite iš Panevėžio ir Anykščių stotelių.

Siaurukas važiuoja visus metus!

Siūlome šias edukacines programas ir keliones:

 • „Šimtametis siaurukas“. Edukacinė, pažintinė kelionė.

Siaurukas - taip visų meiliai vadinamas Aukštaitijos siaurasis geležinkelis, skaičiuoja antrąjį šimtmetį. Keleivius motyvuoja keliauti išsaugotos senojo geležinkelio vertybės, per penkiasdešimt gamtos, istorijos ir kultūros paveldo objektų greta siaurojo geležinkelio.

 • Panevėžio siaurukas“ eksursija traukinuku po Panevėžio depą, garvežinę. Kaina 3 €/asm.
 • „Pepės traukinukas“. Edukacinė programa vaikams su Pepe ilgakojine. Kaina 7 €/asm. „Pepės traukinukas“ (trukmė 1 val.)

Siauruke vaikus jau kviečia susitikti Pepė Ilgakojinė! Pažįstate? Tai mergaitė, kurios galva kupina netikėčiausių fantazijų, o kojos apmautos skirtingomis kojinėmis! Pepė siūlo linksmą bendravimą renginyje „Pepės traukinukas“! Ji nori susipažinti su naujais draugais, papasakoti savo pasakas, pažaisti keistų lauko žaidimų, kartu patirti smagių nuotykių, gerti arbatą ir paskanauti Pepės firminio krangelio! Žinok, visa tai vyks puškuojančiame traukinuke!

 • „Lietuviškas skonis su smalsumo pagardais ir emocijos padažu“ pagal prof. Rimvydo Laužiko knygą „Istorinė Lietuvos virtuvė“.

Ši edukacinė programa – tai kulinarinė kelionė su siauruku po XIV – XVI a. skanaujant tai ką valgė ir gėrė Lietuvos didikai, bajorai, miestiečiai ir valstiečiai. Kaip formavosi nacionalinė virtuvė ir valgymo kultūra. Programoje ne tik istorinė virtuvė, bet ir to laikmečio etiketas, linksmos istorijos, viduramžių stalo žaidimai su dovanomis. Programa vedama lietuvių, anglų, rusų kalbomis. Programą užsisakykite individualiai. Traukinuku iš Anykščių galime vykti į Troškūnus, Surdegį, Panevėžį. Programos kaina 20 €/asm.

 • „Traukinio užpuolimas“. Programa užsakoma individualiai.

Traukinuku galime vykti iš Anykščių į Rubikius, Pakalnučių stotelę, Troškūnus, Surdegį, Rekstino mišką, Raguvėlę, Panevėžį.

 • „Balio Karazijos vyndarystės istorija“. Vyno degustacija ir maisto derinimas.

Programa užsakoma grupėms pagal užsakovo pasirinktą datą ir laiką. Traukinuku galime vykti iš Anykščių į Troškūnus, Surdegį, Panevėžį. Vyno degustacijos metu sužinosite Lietuvos pramoninės vyndarystės istoriją, jos pradininko Balio Karazijos vyno kelią nuo Lietuvos iki Europos. Degustacijos kaina 18 €/ asm. su užkandėlėmis, 25 €/ asm. su karštu patiekalu.

 • „XV a. Prancūzijos vienuolių sukurto gurmaniško patiekalo – sraigių degustacija“.

Kviečiame į gurmanišką sraigių ir vyno pasaulį. Šis pasiūlymas skirtas kiekvienam norinčiam pasimėgauti gurmaniškais skoniais ir netradiciškai praleisti laisvalaikį. Traukinuku galime vykti iš Anykščių į Troškūnus, Surdegį, Panevėžį. Programą užsisakykite iš anksto grupėms. Degustacijos kaina 18 €/ asm.

 • Autorinio „Šušvės midaus“ degustacija.

Senosios midaus gaminimo technologijos „prikeltos šiandienos stalui“. Midininkystės istorijos etapai Lietuvoje. Kaina su užkandėlėmis 15 €/asm. Traukinuku vykstame iš Anykščių į Troškūnus, Surdegį, Panevėžį.

 • „Troškūnų vienuolyno paslaptys“.

Siauruku nuvykę į Troškūnus eisime į vienuolyno ansamblį. Atstumas tarp stoties ir vienuolyno 2,5 km. Bažnyčios požemiuose klausysime vienuolyno istorijų ir legendų, susipažinsime su sakralinio meno vertybėmis, 1557 metais datuojamu bizantiškosios tapybos šedevru.

 • „D. Dolskio ir A. Šabaniausko muzikinė programa“.
 • „Muzika traukinyje“ – saksofonas, akordeonas.
 • Kviečiame švęsti Kalėdas kartu su Kalėdų seneliu Pakalnučių stotelėje.

Iš Anykščių siauruko stoties išvykstame traukinuku pagal iš anksto su užsakovu suderintą datą ir laiką. Bilieto kaina 12 €/ asm.

 • „Sveika vasarėle!”. Mokslo metų baigimo šventė prie Rubikių ežero.

Pasivažinėjimas siauruku maršrutu: Anykščiai-Rubikiai-Anykščiai.

 • Pasivažinėjimas elektrine drezina.

Tai - trumpa kelionė, iš Anykščių geležinkelio stoties , per Šventosios upės tiltą ir atgal. Keliaujame atviru, mažu vagonėliu, kas ypač smagu karštą vasaros dieną, o kelionės metu dairomės po apylinkes ir grožimės Šventosios upės panorama, atsiveriančia nuo geležinkelio tilto. Kelionės trukmė – 15 minučių, bilieto kaina – 2 eur.

Bilietai parduodami siaurojo geležinkelio stotyje , Vilties g.2.

Reikalinga išankstinė bilietų rezervacija.

 

Tel.: +37066365377, +37061393844

El. paštu: anyksciai@siaurukas.eu

 

Dešimties keleivių ir didesnės grupės už rezervuotus bilietus sumoka iki iškylos savaitės PENKTADIENIO 12 val. ir informuoja apie tai rezervavimo kontaktais.

VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ pasilieka teisę keisti kelionių grafikus.

 

Atvykite į Anykščius – Siaurukas laukia Jūsų!

JUMS TAIP PAT TURĖTŲ PATIKTI

KITOS LANKYTINOS VIETOS

Visos dienos neribotų pramogų ir atrakcionų parkas visai šeimai! Pramogos, edukacijos, labirintai ir komandos formavimo žaidimai.

PLAČIAU

Tai geriausia vieta aktyviai praleisti laiką ir pasidžiaugti gamta. Mūsų parko lankytojai keliaudami nuo medžio ant medžio, įveikdami lengvas ir...

PLAČIAU

Esate nuotykių mėgėjas ir į kiekvieną užduotį įsijaučiate maksimaliai? Tokiu atveju dažasvydis yra Jums tinkama pramoga, kuri lavina ne tik fizinius...

PLAČIAU