Edukaciniai užsiėmimai Anykščių menų centre

Anykščiai

Vilniaus g. 11

Žymės

Edukacinės programos Anykščiuose

EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS „MŪSŲ ŠVENTOVĖ“

Visa žemė yra kupina paslėpto grožio. Poetė Gabriela Mistral yra pasakiusi, jog „grožis tai Dievo šešėlis Visatoje“. Todėl ir žmogaus prigimtis nepaliaujamai ieško ryšio su savo Kūrėju. Ieškantis žmogus Dievo garbei pastatė įspūdingas šventoves ir išpuošė jas meno šedevrais.

Edukacinio užsiėmimo “Mūsų šventovė” metu dalyviai apžiūri aukščiausios Lietuvoje bažnyčios vidų ir išorę, apsilanko bokšto apžvalgos aikštelėje.Trumpai, bet intriguojančiai papasakojama apie Anykščių Šv. Mato bažnyčios architektūrą ir ją puošiančius meno kūrinius.

Edukacinio užsiėmimo dalyviai suskirstomi į grupeles. Kiekvienai jų pateikiami jau paruošti knygos apie Anykščių bažnyčią puslapiai su paliktomis laisvomis vietomis iliustracijoms. Kiekvienai grupei reikalingas fotoaparatas arba išmanusis telefonas. Dalyviai nusifotografuoja knygos iliustravimui reikiamus vaizdus. Atrinktos nuotraukos atspausdinamos ir suklijuojamos į knygos puslapius. Lapai surišami į knygą. Knyga gali būti užbaigiama grupės nuotrauka prie bažnyčios. Dalyviai knygą peržiūri ir išsiveža. Programa skirta 5-12 klasių moksleiviams ir suaugusiems.

EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS „KALĖDINIAI ATVIRUKAI“

Nustebinkite artimuosius šiltu, jaukiu rankų darbo atviruku. Angelų muziejuje, naudojant įvairias grafikos technikas, sukursite unikalių atvirukų artėjančioms šventėms.

EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS „AŠ – ILIUSTRATORIUS“

Smagu skaityti ir vartyti gerai iliustruotas knygas. Iliustracijos tave pagauna, užburia ir nukelia į neregėtus pasaulius, jos padeda mums geriau įsivaizduoti personažus. Iliustracijos tai tarsi rūbai su kuriais apsivilkusi pasaka keliauja pas vaikus. Kviečiame iliustruoti vaikų pasakų konkurso laureatų sukurtas pasakas apie Anykščius ir angelus. Išklausysite įgarsintą pasaką, „apvilksite“ ją savo sukurtomis iliustracijomis ir grįšite į namus su nauja knyga.

EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS „KALĖDŲ PRAKARTĖLĖ“

Ar tikite tuo, jog pasaulyje egzistuoja Kalėdų dvasia?? Nors ji nematoma, rankomis negalima paliesti jos šilumos ir akimis pamatyti visų stebuklų, bet atvykę į Angelų muziejaus edukacinį užsiėmimą “Kalėdų prakartėlė” tikrai pajusite jos egzistavimą. Artėjant didžiausioms metų šventėms sunkiausia užduotis vaikams – laukti. Mes siūlome imtis veiklos ir patiems pasigaminti originalią Kalėdinę prakartėlę.

Pirmąsias prakartėles su tikrais gyvuliais ėmė kurti ankstyvieji krikščionys. Dar III a. jie per Kalėdas inscenizavo tvartelį Betliejaus oloje. Ilgus amžius ši tradicija buvo kartojama tik Betliejuje. Skulptūrinės prakartėlės pradėtos kurti tik po tūkstančio metų – XIII a. Romoje.

Prakartėlė mums byloja, kad ateinantį Kristų turime pasitikti čia ir dabar. Nušvitusi Kalėdų žvaigždė ragina mus sekti paskui Tą, kuris yra Kelias, Tiesa ir Gyvenimas. Laukiame šeimų ir moksleivių grupių, norinčių savo rankomis sukurti unikalią prakartėlę. Ji kartu su kūdikėliu ėdžiose leis pakviesti į savo namus Meilę ir Šviesą.

EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS “VITRAŽO VARIACIJOS”

Kas, kaip ir žmogus, su saule gula, su saule kelia? Kam, kaip ir visai gamtai, taip reikalinga saulės šviesa? Atsakymus į šiuos klausimus ir daug kitų vitražo sukūrimo paslapčių sužinosite atvykę į mūsų edukacinį užsiėmimą “Vitražo variacijos”.

Vitražas – viena įstabiausių monumentaliosios dekoratyvinės dailės šakų. Skaidrus ryškiaspalvio stiklo spindesys, pro vitražą patenkančios įvairiaspalvės šviesos kuriami optiniai stebuklai, užburianti stiklo magija, alchemija, paslaptis… Nuolatinė šviesos ir spalvų metamorfozė. Vitražo menininkas – šviesos dailininkas, jis kuria spalvotos šviesos paveikslą, kuris erdvėje tampa lyg savotiška šviesos muzika.

Užsiėmimo metu sužinosite kuo skiriasi klasikinis ir storasienis vitražai, kokia vitražo paskirtis, kodėl reikėjo vitražų Anykščių bažnyčiai. Apžiūrėję Anykščių Šv. Mato bažnyčios vitražus, sukursite savo spalvines vitražo variacijas (technika įvairi). Galima rinktis vitražo dydį ir sudėtingumą, atsižvelgiant į amžių ir poreikius.

EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS „ANGELŲ BURTAI“

„Kai aš žiūriu į dangų, mano žvilgsnis tampa žydras, kai einu žole – žalias. Viskas atsiranda iš stebėjimų. Mes viską gauname iš gamtos. Kai žvelgiu į vario raudonumu nusidažiusius grikių laukus, mano vaizduotėje išnyra raudonas angelas“.

Tautodailininkė Rimantė Butkuvė

Angelas – mistinė būtybė, dangiškų turtų ir Dievo sosto sargybinis, dailėje vaizduojamas kaip žmogus su sparnais. Angelai dažniausia piešiami gražūs, stiprūs ar taurūs. Užsiėmimo metu sužinoma kaip angelai skirstomi pagal hierarchiją, kokie jų simboliai ir atributika, globa ir reikšmė paveiksluose. Mes visi galėtume būti vienas kitam angelais. Mes visi galime tikėti šviesos pagalba. Svarbu paklausyti savo širdies, nes ji geriausiai jaučia angelą. Angelų tema labai subtili, o šis žodis – labai jautrus. Tai yra padėkos, dovanos išraiškos, grožį ir gerumą atspindintis žodis. Žmogus žmogui gali būti kaip angelas, kaip apsauga, gerų minčių nešėjas ir artimo širdies globėjas. Mielas pasveikinimas, parašytas ranka, kur kas brangesnis nei elektroninis atvirukas. Ypač jeigu jis pagamintas savo rankomis.

Praktinėje dalyje lankytojai naudodami įvairias priemones piešia, gamina angelų figūrėles, kuria originalius atvirukus, knygų skirtukus. Pratybos netradicinėje Angelų Muziejaus aplinkoje skatina kūrybingumą, meninę saviraišką, ugdo kruopštumą, susitelkimą, leidžia pajusti kūrybos džiaugsmą.

Naudojamos įvairios technikos ir priemonės: popieriaus karpinių klijavimas, piešimas ant popieriaus.

EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS „SAPNŲ ANGELAS“

Ar kas nors naktimis saugo tavo sapnus? O norėtum?

Tuomet keliauk pas mus į Angelų muziejų, išmok pynimo paslapčių ir iš veltinio bei įvairiaspalvių karoliukų ir virvelių susikurk savo Sapnų Sergėtoją, kuris naktimis ir saugos tavo sapnus.

JUMS TAIP PAT TURĖTŲ PATIKTI

KITOS LANKYTINOS VIETOS

Visos dienos neribotų pramogų ir atrakcionų parkas visai šeimai! Pramogos, edukacijos, labirintai ir komandos formavimo žaidimai.

PLAČIAU

Tai geriausia vieta aktyviai praleisti laiką ir pasidžiaugti gamta. Mūsų parko lankytojai keliaudami nuo medžio ant medžio, įveikdami lengvas ir...

PLAČIAU

Esate nuotykių mėgėjas ir į kiekvieną užduotį įsijaučiate maksimaliai? Tokiu atveju dažasvydis yra Jums tinkama pramoga, kuri lavina ne tik fizinius...

PLAČIAU