Dviračių maršrutas: žirgo taku ir partizanų keliais

Anykščiai

Žymės

Pramogos Anykščiuose

Pusdienio žeidinis maršrutas. Maršrutą sudaro asfaltuotas kelias, žvyrkelis, medinis takas, miško keliukai.

Pasirinkę šį maršrutą aplankysite Pavarių liepą ir Pavarių akmenį, Niūronis, kur vienintelis Lietuvoje Arklio muziejus, aukštaitiškos sodybos, pravažiuosite dalimi Žirgo tako, aplankysite partizanų įamžinimo vietas, pasigrožėsite Palatavio piliakalniu (manoma, kad ant jo stovėjusi Karaliaus Mindaugo pilis Latava).
Maršruto pradžia - Anykščių RP lankytojų centras. Čia siūlome aplankyti modernią ekspoziciją. Nuo lankytojų centro kelaiukite Šventosios upės link ir pasiekę „Viešojo turizmo, aktyvaus poilsio ir sveikatingumo taką" juo keliaukite į dešinę. Pasibaigus takui važiuokite apie 5 km iki Niūronių. Už arklio muziejaus sankryžoje sukite į kairę. Tai Žirgo takas, važiuokite juo maždaug 4,2 km (kiekvieną kilometrą take žymi mediniai stulpeliai). Dešinėje pamatę Anykščių regioninio parko ženklą už jo sukite į dešinę. Pravažiavę tiltą ir bažnyčią sankryžoje sukite į kairę, važiuokite tiesiai, netrukus pamatysite nuorodą link partizanų žuvimo vietos, čia sukite į dešinę. Važiuokite šiuo keliu maždaug 4 km, tada pasukę kairę galite aplankyti Palatavio piliakalnį. Pasiekę asfalto kelią sukite į kairę, iki Anykščių maždaug 8 km. Įvažiavę į miestą ir pasiekę T formos sankryžą sukite kairėn. Per miestą važiuodami pagrindiniu keliu pasieksite Anykščių RP lankytojų centrą.

Maršruto ilgis 28 km.

JUMS TAIP PAT TURĖTŲ PATIKTI

KITOS LANKYTINOS VIETOS

Visos dienos neribotų pramogų ir atrakcionų parkas visai šeimai! Pramogos, edukacijos, labirintai ir komandos formavimo žaidimai.

PLAČIAU

Tai geriausia vieta aktyviai praleisti laiką ir pasidžiaugti gamta. Mūsų parko lankytojai keliaudami nuo medžio ant medžio, įveikdami lengvas ir...

PLAČIAU

Toks kitoks miestelis - tai miestelis, kuriame taip kitaip pastatyti stovi trys skirtingi namai. Čia stovi atsinaujinęs apverstas namas, kuriame vaikštoma...

PLAČIAU